80 Kw Fabrika Güneş Enerjisi Sistemi

Görsel 1
Görsel 2
Görsel 3
Görsel 4
Görsel 5
Görsel 6
Görsel 7
Görsel 8
Görsel 9
SolarPuan : 1.587.076.479
Fiyat:
50.580,00 USD + KDV
KDV Dahil:
2.004.728,18 TL
Havale / EFT:
1.984.680,90 TL
Aynı Gün Kargo

80 Kw Fabrika Güneş Enerjisi Sistemi


 
AYLIK ortalama 12.000 Kw Tüketiminiz varsa ve 400 m2 çatınız varsa bu sistemi inceleyebilirsiniz.


 

Fabrika ve Üretim Tesisleri Güneş Enerjisi Sistemi 

 
 
Fabrika Güneş Enerjisi sistemi ve üretim tesisleri gerek elektrik faturalarının yüksek gelmesi gerekte çatı alanlarının Güneş Panellerinin yerleşimine müsait olması sebebi ile Güneş enerjisi santrali kurulumu için çok verimli bir ortamdır. Gerekli alanın olması ve her geçen gün artan elektrik faturaları sebebi ile Akaryakıt İstasyonlarında Güneş Enerjisi sistemlerine olan ihtiyaç artmaktadır. Örnek vermek gerekirse 2022 yılı başında Sanayi elektriğine  %120  oranında zam gelmiştir. Güneş Enerjisi sistemi ile Fabrika ve Üretim tesislerindeki elektrik faturaları sıfırlanabilir, Kısa zamanda da kâra geçilmeye başlanabilir. Çatı Üstü Güneş enerjisi sistemlerinin bir avantajıda faturadaki diğer görünmez giderlerden artık kurtuluyorsunuz. dağıtım bedeli, kayıp kaçak bedeli, trt payı, trafo kaybı vs vs. Artık siz kendi çatısında elektriği üreten ve aynı yerde kayıp olmadan tüketen bir iş yerisiniz. 

Birazda Rakamsal olarak getiri ve götürülerden bahsedelim. Öncelikle Güneş enerjisi sistemi bakım istemezler. sadece 6 ay yada 1 yıl arayla solar panellerin üzerini yıkamanız gerekir verim kaybı olmaması için. Bunun haricinde bir bakım yoktur. Diğer önemli kısım ise Yatırım Maliyeti,  80 kw/saat sistem için ortalama maliyetimiz rakam olarak yukarıda yazdığı gibidir. İzinlerin alınması ve projelendirme kısmı tamamen bize aittir. Fiyatada dahil olmayan ise çatı ayakları ve kurulum ücretidir. Yani yukarıdaki rakamlara yakın bir rakamda yatırım maliyetiniz olacaktır.


Peki Size ne kadar kazandıracak ??  2022 zammı ile elektrik birim fiyatı kdv hariç ortalama 2,2 - 2,4 TL arasındadır. 2,3 TL olarak baz alırsak. 80 kw/saat bir santral günde 5 saat tam performans üretim yapar. Ayda ise 30 gün vardır. 12.000 Kw/ay enerji üretiminiz olur. 2,3 TL birim fiyatı ile çarparsak 27.600,00 TL faturanızdan düşecektir. Bu şartlarda amorti süresi ortalama 3 sene ön görülüyor. (sonraki senelerde yapılacak elektrik zamları göz önüne alınmamıştır.)Ödemeyi nasıl yapabilirim? Burada size 2 yöntem sunuyoruz. Birincisi 3-5 aylık izinlerin alınması ve kurulumun tamamlanmasında geçen sürede ücreti peşin ödemek. Diğer yol ise anlaşmalı bankalarımız sayesinde 5-10 yıla kadar kredi kullanımı sağlıyoruz. Sürenin uzunluğuna göre %1,5 ile %2,5 arasında değişen oranlar vermektedir bankalar. Genel olarak Ödeme yöntemlerimiz bu şekilde. Daha ayrıntılı ve kişiye özel çözümler için bize ulaşabilirsiniz. 

Peki Getiri ve kâr değerleri nedir ? 2022 yılından önce Güneş Enerji sistemleri kendini ortalama 5-6 yılda amorti ediyordu. şimdi artık yeni zamlarla 2,5-3 yılda güneş enerji sistemi kendini amorti etmektedir.( gelecek yıllardaki elektrik zamları göz önüne alınmamıştır.) Güneş Panellerinin 25 yıl elektrik üretim garantisi olduğu düşünülürse 20 yıldan uzun süre artık elektrik faturası ödemiyorsunuz. Amorti süresi Firmanızın konumuna, çatınızın eğimine ve güneş gördüğü cepheye göre değişkenlik göstermektedir. Sistemin çalışma prensibinden kısaca bahsedersek Gündüz ürettiğiniz elektriği tüketeceksiniz, fazla üretim yaparsanız şebekeye göndereceksiniz. -- Ürettiğinizden fazla tüketirseniz şebekeden alacaksınız. -- Akşamlar ve geceleri şebekeden alacaksınız. -- Ay sonunda Çift yönlü sayaç ile üretim tüketim değerleriniz karşılaştırılıp mahsuplaşılacaktır. 

 

Fabrika Güneş Enerjisi Sistemi Kurulum İşlemleri

 
  • Taraflar arasında sözleşme imzalanması
  • Yatırımcıdan Noter Vekaletnamesi alınması (Gerekli izinlerin alınması için)
  • Güneş Enerjisi sisteminin kurulması
  • Tedaş Güneş Enerji santrali kabulu ve şebek ile çift taraflı bağlantı


Buradaki Tüm Bilgiler son derece Önemli ve Hap bilgilerdir. Lütfen Yatırım yapmadan önce tamamını okuyunuz !!
 
 
 
Diğer Özellikler
Stok KoduFGES80
MarkaSolaron
Stok DurumuVar
Garanti (Yıl)2

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

                                             Anasayfa | İletişim | Müşteri Hizmetleri

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.